Зі спaлaxoм пoширeння кoрoнoвіруснoї інфeкції COVID-19, aктуaльними питaннями стaли сaмoізoляція тa oбсeрвaція xвoриx (aбo пoтeнційнo xвoриx) людeй від іншиx oсіб з мeтoю нeдoпущeння мaсoвoгo зaрaжeння нaсeлeння.
Щoб врeгулювaти ці питaння, дeржaвні органи влади України вимушено прийняли рішення, націлені в мінімізацію розповсюдження інфекції в території країни.
Подписывайтесь возьми рассылки Liga.net — только соль в вашей почте
Законом України №540-IX від 30 березня 2020 року «Для внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих возьми забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що громадяни України, які повертаються по України з країн, де виявлено особливо небезпечні інфекційні хвороби, зобов’язані виконувати обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені уповноваженими органами, у тому числі щодо перебування в ізоляції получай визначений цими органами термін.
У пирушка же час, Постановою Кабінету міністрів України (КМУ) № 211 від 11 березня 2020 року, передбачез
Скажем, самоізоляції потребують особи:
- які мали взаимосвязь з хворим на COVID-19. Крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у звни’язку з виконанням службових обов’язків;
- щодо яких є підозра держи інфікування, або особи, які хворіють сверху COVID-19 та невыгодный потребують госпіталізації;
- які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
Відповідно вплоть до постанови №211, обов’язковій госпіталізації давно обсерваторів (ізоляторів) підлягають особи, які:
- заявили оборона добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;
- двічі порушили умови самоізоляції;
- мали соединение із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, по (по грибы) направленням лікуючого лікаря;
- здійснюють перетин державного кордону;
- які в’їжджають з тимчасово окупованих територій.
Строк перебування хворого аль особи з підозрою на інфікування COVID-19 получи и распишись самоізоляції визначається лікуючим лікарем, у праздник час як строк обсервації становить 14 днів.
Слід зазначити, що перебування особи бери самоізоляції або обсервації має підтверджуватись документально шляхом оформлення листка непрацездатності (лікарняного), який видається у відповідності поперед Інструкції №455 від 13 листопада 2001 року насчет порядок видачі документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність.
Такий паспарту непрацездатності є підставою для отримання офіційно працевлаштованим працівником допомоги до тимчасовій непрацездатності.
Варто наголосити, що задолго. Ant. с моменту запровадження електронного реєстру листків непрацездатності, в целях отримання виплат по лікарняному, працівник має самостійно подати роботодавцю відповідний меню непрацездатності.