Автоматика чи напівавтоматика для Вашого генератора?

Сучасні дизельні або бензинові генератори оснащуються системою автоматичного запуску, яка приблизно за хвилину подає напругу на все підключене до міні-електростанції обладнання, прилади, освітлення. При включенні центрального електропостачання генератор вимкнеться також автоматично, як і увімкнувся.

Автоматика чи напівавтоматика для Вашого генератора?

Для господаря головним завданням є «нагодувати» генератор (заправити паливом до того, як двигун відключиться через голодування), і друге – стежити за «здоров’ям» Вашого електричного друга: замінити вчасно масло та необхідні фільтри, хоча б раз на місяць дати йому можливість попрацювати – для тренування та Вашої впевненості у його самопочутті, якщо генератор у приміщенні – стежити за справністю системи вентиляції. Якщо Вам самим ніколи цим займатися — раз на півроку викличте спеціаліста для профілактики. У разі поломки можна звернутися до фахівців на сайті https://motorgroup.com.ua/remont-dviguna-dizelnogo-generatora.

Тепер до головного питання теми: встановлювати систему автоматичного пуску-зупинки Вашого генератора (або мініелектростанції, це одне й теж по суті), чи буде достатньо блоку напівавтоматики?

p align=»justify»> Автоматичний режим передбачає запуск двигуна генератора без участі людини, тобто. зникла електроенергія «зі стовпа»-автоматика через 6-8 секунд запускає двигун генератора, дає витримку 40-60 секунд на прогрів (якщо генератор обладнаний системою підігріву-10-15 секунд), після цього подається електроенергія з генератора на навантаження Вашого будинку, а при відновленні основного електроживлення автоматика переключить навантаження будинку на мережу, дасть час попрацювати двигуну вхолосту для охолодження — до 5-7 хвилин перед зупинкою. Далі автоматика переходить у режим контролю до наступного відключення електропостачання.

Режим напівавтоматики відрізняється від автоматичного тим, що пуск двигуна здійснює людина — або ручним стартером-шнурком типу човнового двигуна, або ключем запалювання від акумулятора. Інші функції — прогрівання, перемикання навантаження будинку та зупинка двигуна при відновленні основної електромережі блок напівавтоматики виконує також автоматично.

Висновок: якщо кому завести двигун генератора або генератор не обладнаний стартером від акумулятора — можна ставити блок напівавтоматики. А для комфорту чи можливої відсутності людей при аварійному відключенні світла – краще витратиться на автоматику!

Питання резервного електроживлення непросте, тому правильніше після прицінки все-таки зателефонувати фахівцям (краще навіть різним) для більш точної та докладної консультації, т.к. нюанси установки в приміщенні, вентиляції, перерізі кабелю та кількості жил, і багато іншого краще дізнатися заздалегідь.