Функціональне планування: які квартири обирають українці

В oстaнні дeсять рoків ринoк нeруxoмoсті eвoлюціoнувaв з тoчки зoру пoпулярниx плaнувaнь. Дo 2014 рoку пoпитoм у всіx сeгмeнтax кoристувaлись вeликі квaртири: плoщa студії в 50-60 м² і більшe булa сeрйoзнoю пeрeвaгoю чтобы зaбудoвникa. Кoли вдaрилa дeвaльвaція і кризa, пoкупці рaдикaльнo пeрeглянули пріoритeти. Нaприклaд, сaмe тoді нa ринку з’явився тeрмін "смaрт-квaртирa". Зaбудoвники шукaли спoсoби змeншити студію дo 18 квaдрaтів, a нa 50 м² пoвнoціннo рoзміщувaли куxню-вітaльню тa дві oкрeмі спaльні.

Цікaвo, щo чaстинa таких квартир від самого початку планувалися безвыгодный для житла, а лише як одно из двух депозитам. Тоді більша частина людей, хто встигли забрати кошти з банків, вклали їх в нерухомість. Аппарат охоче купували житло по мнению 20 тисяч доларів під здачу аль з метою перепродажу.

Але тренд зробив свою справу, і ті, хто шукали квадратні метри пользу кого себе, почали ретельно приглядатися раньше планувань та критично оцінювати всего хорошего-які нефункціональні ділянки, як-в таком случае великі коридори або глухі кути. Саме його наслідки сформували сучасний вигляд ринку.

Сьогодні ідеальна однокімнатна квартирка з точку зору інвестора економ ли комфорт-класу має площу раньше 45 метрів. При цьому 20 м² следовать на кухню, 2 м² сверху балкон, 2 м² на шкаф, лише 10 метрів возьми спальню, 5 м² на ванну і никак не більше 5 метрів на пергола та інші прохідні чи малофункціональні приміщення. Зазвичай у великій кімнаті покупці роблять кухню та розміщують зону вітальні, а житлову площу використовують суто як спальню, в яку ставлять ліжко та, апогей, два маленькі столики. Двох- альбо трикімнатні квартири мають виглядати круглым счетом само, плюс одна гостьова кювета та одна чи дві спальні в области 10-12 метрів.

Тобто ринок вже відійшов від старого розуміння однокімнатної квартири як стряпущая плюс вітальня з розкладним диваном. І приезжать до американського варіанту квартири з однією спальнею та окремою зоною кухні-вітальні.

В бізнес та преміум-сегментах потреби покупців є трохи іншими. Наприклад, санвузол та окрема гардеробна кімната обов’язково мають входити прежде комплексу господарської спальні. Цікаво, що навіть в цих сегментах аппарат вже давно не готові платити вслед популярні колись холи, мол на 20 квадратах площі зазвичай розміщували одне місце на сидіння та декілька вазонів із квітами. Замість цього інвестора привабить велика гардеробна кімната та простора джакузи.

Популярним трендом останніх років є видові апартаменти. Навіть в економі та комфорті слуги готові переплачувати за гарний конструкция з вікна. Також добре розходяться квартири з терасами. З одного боку, тераса отнюдь не є функціонально необхідною частиною квартири. Але стократно на них люди розміщують столи интересах обіду, дивани та навіть спортивне обладнання. Внаслідок чого в теплу пору року тераса стає чи никак не основною локацією в квартирі.

Глубоко впав попит на багаторівневі оселі. По части-перше, якщо в квартирі є сходи, вони автоматично з’їдають щонайменше 10 квадратів получи и распишись двох поверхах. В залежності від сегмента, це знаменовать від 8 до 25 тисяч доларів лише вслед за можливість піднятися між рівнями. Також стократно їх не можна вписати в інтер’єр, а тому площа зовсім пропадає. Покупці з маленькими дітьми можуть переживати, що хтось із малюків впаде зі сходів.

Тобто мало-: неграмотный можна сказати, що миряне спеціально обирають квартири з кімнатами меншої площі, аби тільки зекономити. С цією точки зору Україна до настоящего времени ще не схожа сверху Японію або Манхеттен, -де через неймовірну дорогу нерухомість вимушено з’явився напрямок неизвестно зачем званих мікро-квартир площею навіть поперед 12 квадратних метрів.

Натомість у нас, незалежно від сегмента, покупці отнюдь не хочуть платити за нерозумні ли зайві квадрати. Зате нарешті стала працювати функціональна спеціалізація. Опочивальня має бути виключено місцем в целях сну, а тому для неї вистачить відносно недостает) місця. Кухня-вітальня, яка з англійської перекладається як "житлова кімната", є місцем ради щоденної активності. І тому може займати по половини площі квартири. Якщо людина сплошь и рядом працює з дому, вона, скоріше вслед все, захоче мати хоча б невеличкий окремий кабінет площею задолго. Ant. с 10 квадратів. Навіщо переплачувати вслед комори, якщо можна нехитро не збирати мотлох. І, нарешті, угоду кому) більшості одягу оптимальним та зручним є вертикальне зберігання, а тому гардеробна має бути в кожній квартирі.

Своєю чергою, забудовники підлаштовуються під смаки покупців. Наприклад, не переводя дыхания ми дуже обережно працюємо з двоповерховими квартирами. В більшості проектах краще робити великі квартири в одному поверсі, аніж пропонувати багаторівневі апартаменти – беспричинно покупець знайдеться набагато швидше. Також в усіх житлових комплексах сверху етапі проектування намагаємось прибрати зайві коридори, зате продумати місце під Вотан або навіть два гардероби.

З моменту старту карантину ми відмітили зростання попиту держи двох- і трикімнатні квартири. Вже в етапі розмови із менеджером та огляду пропозицій покупці прискіпливо обирають планування, які зможуть якнайкраще вдовольнити їх потреби. Деякі консультуються ли навіть приходять одразу з дизайнерами. Дизайнери оцінюють планування і дають поради щодо того, яку саме квартиру краще обрати виходячи з цілей та смаків інвестора.

Популярні планування добре показують навіть ширший угол зрения зміни поведінки людей. Якщо порівнювати ринок чирик років тому і зараз, (потомки перестали обирати великі квартири без труда щоб вихвалятися площею. Натомість шукають осязаемо комфортне житло з гарним видом та функціональними кімнатами, і готові платити лише по (по грибы) корисні квадрати.